“Qarabağ”ın məğlubiyyəti ölkə reytinqinə təsir göstərdi
UEFA Çempionlar Liqası, Avropa Liqası və Konfrans Liqasının pley-off mərhələsinin ilk oyunlarından sonra Azərbaycanın UEFA reytinqindəki mövqeyi zəifləyib.
90deqiqe.Az xəbər verir ki, Azərbaycan klublarının nəticələri ölkə reytinqinə mənfi təsir göstərib. Xüsusilə, “Qarabağ”ın Bakıda İngiltərə təmsilçisi "Nyukasl Yunayted"ə 1:6 hesablı məğlubiyyəti reytinq cədvəlində geriləməyə səbəb olub.
Hazırda Azərbaycan UEFA əmsal cədvəlində 22.937 xalla 27-ci pillədə qərarlaşıb. Ölkəmiz bir pillə geriləyərək mövqeyini zəiflədib. 28-ci sırada yer alan Rusiya isə 22.632 xala malikdir və Azərbaycana yaxın məsafədə qərarlaşıb.
Qeyd edək ki, UEFA reytinq cədvəlinə 112.352 xalla İngiltərə başçılıq edir. Premyer Liqa təmsilçilərinin avrokuboklarda stabil çıxışı bu üstünlüyü qorumağa imkan verir.
Avrokubokların növbəti mərhələlərində əldə olunacaq nəticələr Azərbaycanın mövqeyinin dəyişməsində həlledici rol oynaya bilər.
Çempionlar liqası
"Mən doğru zamanda doğru yerdə idim"