19 may 2024. Bazar günü

Bakı şəhər birinciliyində ilk günün qalibləri bəlli oldu


  • Offside
  • 23:18 29.03.2024
  • Oxunma sayı: 56
Bakı şəhər birinciliyində ilk günün qalibləri bəlli oldu

U-15 yeniyetmələr arasında Bakı şəhər birinciliyinin ilk yarış günü keçirilib.

90deqiqe.Az xəbər verir ki, Hövsan qəsəbəsində yerləşən Fövqəladə Hallar Nazirliyinin (FHN) İdman Sağlamlıq Mərkəzində baş tutan yarışın ilk günündə 278 cüdoçu medallar uğrunda mübarizə aparıb. Qızlar arasında -28 kq., -40 kq. və -52 kq. çəki dərəcələrində, oğlanlar arasında isə -34 kq., -46 kq. və -60 kq. çəki dərəcələrinə qaliblər müəyyənləşib.

Qalib və mükafatçıların siyahısını təqdim edirik:

Qızlar

-28 kq. 

1. Mələk Şaxmuratova (Bakı şəhəri 8 nömrəli İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər İdman Məktəbi)

2. Günay Quliyev (Şuşa Uşaq Gənclər İdman Məktəbi)

 

-40 kq. 

1. Zəhra Seyidzadə (Respublika Kompleks İdman Mərkəzi)

2. Zəhra Mövlanverdiyeva (Maştağa İdman Klubu)

3. Fatimə Məlikova (Bakı şəhəri 13 nömrəli İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər İdman Məktəbi)

3. Nigar Heydərzadə (Çempion 74 idman klubu)

 

-52 kq. 

1. İlahə Xəlilova (Daxili İşlər Naziliyi İdman Cəmiyyəti)

2. Ayan Zeynallı (Neftçi İdman Klubu)

3. Gülnaz Məmmədtağıyeva (Bakı şəhəri 13 nömrəli İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər İdman Məktəbi)

3. Arzu İmanzadə (Respublika Kompleks İdman Mərkəzi)

 

Oğlanlar

-34 kq. 

1. Rövşən Bayramov (Aydın Gənclər İdman Klubu)

2. Yunus Zeynallı (Bakı şəhəri 13 nömrəli İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər İdman Məktəbi)

3. Kənan Hüseynli (Neftçi İdman Klubu)

3. Məhəmməd Eyvazlı (Respublika Olimpiya İdman Liseyi)

 

-46  kq. 

1. İsmayıl Quliyev (Bakı şəhəri 13 nömrəli İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər İdman Məktəbi)

2. Yusif Yusifov (Bakı şəhəri 13 nömrəli İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər İdman Məktəbi)

3. Rövşən Qurbanəliyev (Bakı şəhəri 13 nömrəli İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər İdman Məktəbi)

3.Məhəmməd Səttarov (10 nömrəli Uşaq Gənclər İdman Məktəbi)

 

-60 kq. 

1. Ruslan Əsgərov (Bakı şəhəri 13 nömrəli İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər İdman Məktəbi)

2. Maarif Mustafazadə (Respublika Kompleks İdman Mərkəzi) 

3. İmran Əsədli Bakı şəhəri 1 nömrəli Respublika İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər İdman Məktəbi) 

3. Məhəmməd Bayramlı (Daxili İşlər Naziliyi İdman Cəmiyyəti)

 







Offside