15 aprel 2024. Bazar ertəsi

GİN həftənin afişasını təqdim edib


GİN həftənin afişasını təqdim edib

Azərbaycan idmançılarının iştirak edəcəyi beynəlxalq yarışlar üzrə HƏFTƏNİN İDMAN AFİŞASI: 4-10 mart

1. Alpinizm üzrə Rusiya açıq çempionatı (boulderinq, sürət, çətinlik) - 31 yanvar – 7 aprel (Rusiya, Moskva);

2. Parapauerliftinq üzrə Dünya Kuboku - 25 fevral – 8 mart (Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri, Dubay);

3. Ciu-Citsu üzrə ASIAN INDOOR AND MARTIAL ART GAMES beynəlxalq turniri - 26 fevral – 6 mart (Tayland);

4. Stolüstü tennis üzrə yeniyetmələr arasında "Eurotalents Development Camp I” yarışı - 28 fevral – 6 mart (Rumıniya, İzvorani);

5. Boks üzrə kişilər və qadınlar arasında I Olimpiya lisenziya turniri - 29 fevral – 12 mart (İtaliya, Busto Arsizio);

6. Para-kamandan oxatma üzrə Qran-Pri yarışı - 29 fevral – 7 mart (Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri, Dubay);

 7. Qış Deflimpiya Oyunları - 2-12 mart (Türkiyə, Ərzurum);

8. Cüdo üzrə yeniyetmə oğlanlar və qızlar arasında Avropa kuboku və BTMT - 2-6 mart (Türkiyə, Antalya);

9. Boks üzrə gənclər arasında Dünya Kuboku - 3-11 mart (Monteneqro, Budva);

10. Bədii gimnastika üzrə beynəlxalq turnir - 3-5 mart (Bolqarıstan, Sofiya);

11. Güllə atıcılığı (25m) üzrə beynəlxalq yarış - 5-11 mart (Polşa, Vroslav);

12. Para-güllə atıcılığı üzrə Dünya Kuboku - 6-15 mart (Hindistan, Yeni Dehli);

13. "Badminton Portugal Championships 2024" yarışı – 6-10 mart (Portuqaliya, Caldas);

14. Boks üzrə İ.Tarelidzenin xatirəsinə həsr olunmuş yeniyetmələr arasında beynəlxalq yarış -7-12 mart (Gürcüstan, Qori);

 15. Sərbəst, yunan-Roma və qadın güləşi üzrə "Yaşar Doğu", "Vehbi Emre" və "Hamid Kaplan" beynəlxalq turnirləri - 7-10 mart (Türkiyə, Antalya);

 16. Yelkən üzrə "Optimist" sinfi Bodrum beynəlxalq yarışı "BİOR" - 8-13 mart (Türkiyə, Bodrum);

17. Bədii gimnastika üzrə Qran-Pri yarışları - 8-10 mart (İspaniya, Marbella);

18.  Cüdo üzrə qadınlar və kişilər Qran-Pri yarışı - 8-10 mart (Avstriya, Linz)

 19. Hapkido ustalarının dünya seminarı - 8-10 mart (Meksika, Mexico);

20.  Savat üzrə açıq beynəlxalq turnir - 8-9 mart (Finlandiya)

21.  Atıcılıq üzrə Avropa kuboku - 9-10 mart (Portuqaliya, Leiria);

22.  Taekvondo üzrə Avropa Olimpiya təsnifat turniri - 9-10 mart (Bolqarıstan, Sofiya);

23.  Kapoeyra üzrə "Slovakia Open Tournament" yarışı - 10-12 mart (Slovakiya, Bratislava).







Xəbər news