21 aprel 2024. Bazar günü

Regionlar üzrə HƏFTƏNİN İDMAN AFİŞASI


Regionlar üzrə HƏFTƏNİN İDMAN AFİŞASI

Regionlar üzrə HƏFTƏNİN İDMAN AFİŞASI: 1-7 aprel

 Abşeron-Xızı Regional Gənclər və İdman İdarəsi

- “Sağlam həyat” layihəsi çərçivəsində karate (WKF) üzrə ustad dərsləri – 2 aprel, saat 19:00 (Xırdalan şəhəri, FHN-nin İdman Sağlamlıq Mərkəzi);

- “İdman hamı üçün” layihəsi çərçivəsində tir atıcılığı üzrə ustad dərsləri – 3 aprel, saat 10:30 (Xızı rayonu, Heydər Əliyev Mərkəzi);

- “İdman hamı üçün” layihəsi çərçivəsində sərbəst güləş üzrə ustad dərsləri – 5 aprel, saat 16:00 (Sumqayıt şəhəri, “Alüminiumçu” idman evi);

- Şahmat məsələləri üzrə ölkə kuboku – 5-8 aprel (Sumqayıt şəhəri);

- Şahmat həlletməsi üzrə ölkə çempionatı – 6-7 aprel, saat 10:00 (“Təhsil” RİM, Sumqayıt şəhər 2 nömrəli UGİŞM);

- Alpaqut üzrə ölkə kuboku - 6-7 aprel (Abşeron Olimpiya İdman Kompleksi).

 Dağlıq Şirvan Regional Gənclər və İdman İdarəsi

- "İdman hamı üçün" layihəsi çərçivəsində "Basketbol hamı üçün" devizi altında məşğələ - 4 aprel, saat 11:00 (Ağsu şəhər 5 saylı tam orta məktəb);

- “İdman hamı üçün” layihəsi çərçivəsində cüdo üzrə master-klas – 4 aprel, saat 15:00 (Güləş idman zalı);

- "İdman hamı üçün" layihəsi çərçivəsində "Cüdo hamı üçün" devizi altında idman tədbiri - 4 aprel, saat 15:30 (İsmayıllı Olimpiya İdman Kompleksi);

- "İdman hamı üçün" layihəsi çərçivəsində atletika üzrə məşğələ - 5 aprel, saat 13:00 (Şamaxı rayonu, Şəhriyar qəsəbə tam orta məktəbi).

 Gəncə-Daşkəsən Regional Gənclər və İdman İdarəsi

- M.Gəncəvinin xatirəsinə həsr olunmuş şahmat turniri - 1-7 aprel, saat 14:00 (Gəncə şəhəri, 2 nömrəli UGİŞM);

- Voleybol üzrə nümunəvi çıxışlar - 3 aprel, saat 16:00 (Goranboy rayonu, Faxralı kəndi);

- Boks üzrə yeniyetmələr arasında Gəncə şəhər birinciliyi - 4-6 aprel, saat 15:00 (Gəncə Olimpiya İdman Kompleksi);

- Atletika üzrə nümunəvi çıxışlar - 5 aprel, saat 15:00 (Naftalan şəhər stadionu);

- Cüdo üzrə beynəlxalq turnir - 5-7 aprel (Goranboy Olimpiya İdman Kompleksi);

- 2007-2008, 2009-2011-ci il təvəllüdlü idmançılar arasında ağır atletika üzrə region birinciliyi - 6-7 aprel, saat 10:00 (ADAU idman zalı).

 Qarabağ Regional Gənclər və İdman İdarəsi

- Basketbol üzrə Xocalı rayon birinciliyi - 4 aprel, saat 14:00 (Goranboy rayon Aşağı Ağcakənd qəsəbəsi);

- Sərbəst güləş üzrə rayon birinciliyi - 5 aprel, saat 15:00 (Ağdam rayonu, Quzanlı qəsəbəsi, Ağdam Olimpiya İdman Kompleksi);

- Kikboksinq üzrə 2004-2005, 2006-2007, 2008-2009 və 2010-2011-ci il təvəllüdlü oğlanlar və qızlar arasında rayon birinciliyi - 6 aprel, saat 10:00 (Bərdə rayonu, Heydər Əliyev adına istirahət parkı).

 Qazax-Tovuz Regional Gənclər və İdman İdarəsi

- 13-14 yaşlı qızlar arasında 100 metr məsafəyə qaçış üzrə məktəbdaxili birincilik - 3 aprel, saat 11:00 (Ağstafa rayonu, A.Abdullayev adına şəhər 2 saylı tam orta məktəb);

- Şahmat üzrə qızlar arasında ustad dərsləri - 3 aprel, saat 15:00 (Qazax rayonu, Uşaq-Gənclər İdman-Şahmat Məktəbi);

- Sərbəst güləş üzrə ustad dərsləri - 5 aprel, saat 15:00 (Gədəbəy rayonu, Uşaq-Gənclər İdman-Şahmat Məktəbi);

- 16-17 yaşlı qızlar arasında 64 xanalı dama üzrə rayon turniri - 5 aprel, saat 11:00 (Tovuz rayonu, Uşaq-Gənclər İdman-Şahmat Məktəbi);

- "İdman hamı üçün" layihəsi çərçivəsində "Atletika hamı üçün" idman tədbiri - 5 aprel, saat 15:00 (Şəmkir Olimpiya İdman Kompleksi).

 Quba-Xaçmaz Regional Gənclər və İdman İdarəsi

- Sərbəst güləş və yunan-Roma güləşi üzrə U-17 zona birinciliyi - 1-2 aprel, saat 11:00 (Qusar Olimpiya İdman Kompleksi);

- “Şahin” hərbi-idman oyunu üzrə Şabran rayon birinciliyi – 3 aprel, saat 10:00 (Şabran şəhər stadionu);

- “Quba - İdman Paytaxtı 2024” çərçivəsində badminton üzrə 2009-2010 və 2011-2012-ci il təvəllüdlülər arasında Quba rayon birinciliyi - 3 aprel, saat 11:00 (Quba Olimpiya İdman Kompleksi);

- “Şahin” hərbi-idman oyunu üzrə Quba rayon birinciliyi – 4 aprel, saat 10:00 (Quba rayonu, Alekseyevka kənd tam orta məktəbi);

- "İdman hamı üçün" layihəsi çərçivəsində voleybol üzrə kütləvi idman tədbiri - 4 aprel, saat 11:00 (Şabran rayonu, 4 nömrəli tam orta məktəb);

- “Quba - İdman Paytaxtı 2024” çərçivəsində sambo üzrə Quba rayon açıq birincilik – 4-5 aprel, saat 11:00 (Quba Olimpiya İdman Kompleksi);

- Ümumtəhsil məktəblərinin şagirdləri arasında atletika üzrə Xaçmaz rayon birinciliyi - 5 aprel, saat 10:00 (Xaçmaz Olimpiya İdman Kompleksi);

- “Sağlam həyat” layihəsi çərçivəsində yeniyetmələr və gənclər arasında kros qaçışı üzrə Siyəzən rayon birinciliyi - 5 aprel, saat 11:00 (Siyəzən şəhər stadionu);

- “Quba - İdman Paytaxtı 2024” çərçivəsində kros qaçışı üzrə Azərbaycan çempionatı - 5-6 aprel, saat 10:00 (Quba rayonu, Amsar kəndi);

- “Şahin” hərbi-idman oyunu üzrə Siyəzən rayon birinciliyi – 6 aprel, saat 10:00 (Siyəzən şəhər stadionu);

- Beynəlxalq İdman Günü çərçivəsində “Sağlam həyat” günləri – 6-10 aprel (Quba rayonu);

- “Sağlam həyat” günləri adlı müxtəlif idman növlərindən ibarət kütləvi idman tədbiri – 6-10 aprel, saat 11:00 (Quba rayonu, Nizami parkı);

- Basketbol üzrə Azərbaycan çempionatının 16-cı turu çərçivəsində “NTD İndigo Xaçmaz” BK-“Neftçi” BK oyunu - 7 aprel, saat 14:00 (Xaçmaz Olimpiya İdman Kompleksi).

 Lənkəran-Astara Regional Gənclər və İdman İdarəsi

- Şəhidlərimizin əziz xatirəsinə həsr olunmuş gənclər arasında futbol üzrə rayon turnirinin yarımfinal oyunları - 1-7 aprel, saat 14:00 (Masallı rayonu, Ərəb kənd stadionu);

- "Sağlam həyat" layihəsi çərçivəsində kütləvi idman tədbiri – 2 aprel, saat 12:00 (Yardımlı Olimpiya İdman Kompleksi);

- Məktəbli qızlar arasında atletika üzrə rayon turniri - 3 aprel, saat 10:00 (Masallı Olimpiya İdman Kompleksi);

- “7 aprel - Ümumdünya Sağlamlıq Günü” münasibətilə “Sağlam həyat tərzi” layihəsi çərçivəsində kütləvi açıq idman tədbiri - 5 aprel, saat 15:00 (Lerik rayonu, Heydər Əliyev Meydanı);

- "7 aprel - Ümumdünya Sağlamlıq Günü" çərçivəsində boks üzrə nümunəvi çıxışlar - 5 aprel, saat 11:00 (Cəlilabad rayonu, Heydər Əliyev Seyrəngahı);

- "7 aprel - Ümumdünya Sağlamlıq Günü" münasibətilə "Sağlam Həyat" layihəsi çərçivəsində kütləvi açıq idman tədbiri – 5-6 aprel, saat 11:00 (Lənkəran rayonu, Heydər Əliyev adına xatirə parkı);

- "7 aprel - Ümumdünya Sağlamlıq Günü" münasibətilə "Sağlam Həyat" layihəsi çərçivəsində kütləvi açıq idman tədbiri - 6 aprel, saat 16:00 (Lənkəran rayonu, akademik Zərifə Əliyeva küçəsi 78/5, "Sağlam məhəllə" idman zonası);

- “Sağlam həyat” layihəsi çərçivəsində məktəbli oğlanlar və qızlar arasında kütləvi açıq idman tədbiri - 6 aprel, saat 10:00 (Astara rayonu, Dənizkənarı Park Bulvar Kompleksi);

- “7 aprel - Ümumdünya Sağlamlıq Günü” münasibətilə “Sağlam həyat” layihəsi çərçivəsində kütləvi idman tədbiri - 6 aprel, saat 10:00 (Masallı rayonu, Boradigah idman zalı);

- Sərbəst güləş üzrə Astara açıq rayon turniri - 6-7 aprel, saat 10:00 (Astara Olimpiya İdman Kompleksi);

- Cüdo üzrə region turniri - 7 aprel, saat 10:00 (Lənkəran Olimpiya İdman Kompleksi).

 Mərkəzi Aran Regional Gənclər və İdman İdarəsi

- Yunan-Roma güləşi üzrə rayon turniri - 1 aprel, saat 15:00 (Yevlax rayonu, Salamabad kənd tam orta məktəb);

- Cüdo üzrə ustad dərsləri - 3 aprel, saat 15:00 (Zərdab rayonu, Şahmat dama klubu);

- Yeniyetmə və gənclər arasında stolüstü tennis üzrə rayon birinciliyi - 3 aprel, saat 15:00 (Ucar rayonu, 1 nömrəli məktəb-liseyi);

- "Şahin" hərbi-idman oyununun rayon mərhələsi - 3 aprel, saat 10:00 (Kürdəmir rayonu, mərkəzi stadion);

- "Sağlam həyat" devizi altında futbol idman növü üzrə nümunəvi çıxışlar - 4 aprel, saat 15:00 (Göyçay Olimpiya İdman Kompleksi);

- ''İdman hamı üçün'' layihəsi çərçivəsində idmanın gimnastika növündə nümunəvi çıxışlar - 6 aprel, saat 15:00 (Mingəçevir şəhəri, “Kür” Olimpiya Tədris-İdman Mərkəzi).

 Mil-Muğan Regional Gənclər və İdman İdarəsi

- Aprel döyüşlərinin ildönümü ilə əlaqədar dama üzrə rayon turniri - 4 aprel, saat 15:00 (Saatlı Gənclər Evi);

- “İdman hamı üçün” layihəsi çərçivəsində futbol üzrə nümunəvi çıxışlar - 4 aprel, saat 15:00 (İmişli Olimpiya İdman Kompleksi);

- “İdman hamı üçün” layihəsi çərçivəsində karate üzrə nümunəvi çıxışlar - 5 aprel, saat 14:00 (Sabirabad rayonu, Zərbə karate do idman zalı);

- "İdman hamı üçün” layihəsi çərçivəsində futbol üzrə nümunəvi çıxışlar - 5 aprel, saat 15:00 (Beyləqan rayonu, E.Bayramov adına Təbiət və Humanitar fənlər təmayüllü lisey);

- Aprel şəhidlərinin xatirəsinə həsr olunmuş kikboksinq üzrə turnir - 6-7 aprel, saat 10:00 (İmişli Olimpiya İdman Kompleksi).

 Şəki-Zaqatala Regional Gənclər və İdman İdarəsi

- Sərbəst güləş üzrə UGİM-in qrupları arasında nümunəvi çıxışlar - 3 aprel, saat 16:00 (Qax rayonu, Qorağan kənd tam orta məktəbi);

- Şahmat üzrə məktəblilər arasında şəhər birinciliyi - 3-5 aprel, saat 11:00 (Şəki rayonu, Uşaq-Gənclər İdman-Şahmat Məktəbi);

- Yeniyetmə və gənclərin rayonun tanınmış idmançıları ilə görüşü - 4 aprel, saat 10:00 (Zaqatala rayonu, Aşağı Tala kənd tam orta məktəbi);

- Yeniyetmə və gənclər arasında MMA üzrə nümunəvi çıxışlar - 4 aprel, saat 15:00 (Qəbələ Olimpiya İdman Kompleksi);

- Yeniyetmələr arasında idman gimnastikası üzrə nümunəvi çıxışlar - 6 aprel, saat 15:00 (Balakən rayonu, 2 saylı tam orta məktəb).

 Şirvan-Salyan Regional Gənclər və İdman İdarəsi

- “İdman hamı üçün” layihəsi çərçivəsində cüdo üzrə nümunəvi çıxışlar - 3 aprel, saat 15:00 (Salyan Olimpiya İdman Kompleksi);

- "Şahin” hərbi-idman oyununun Şirvan şəhər birinciliyi – 5 aprel, saat 10:00 (Şirvan şəhəri, 20 saylı tam orta məktəbi);

- Boks üzrə ustad dərsləri - 5 aprel, saat 14:00 (Biləsuvar Olimpiya İdman Kompleksi);

- "Şahin” hərbi-idman oyununun Neftçala rayon birinciliyi – 6 aprel, saat 9:30 (Neftçala rayonu, S.İmanov adına 1 nömrəli tam orta məktəb);

- "İdman hamı üçün" layihəsi çərçivəsində basketbol üzrə ustad dərsi - 6 aprel, saat 12:00 (Hacıqabul rayonu, 5 saylı tam orta məktəbi).







Xəbər news